Notice: Undefined index: dle_skin in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/print.php on line 45 Notice: Undefined variable: _SESSION in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/modules/sitelogin.php on line 49 Notice: Undefined variable: _SESSION in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/modules/sitelogin.php on line 101 Notice: Undefined index: dle_user_id in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/modules/sitelogin.php on line 116 Notice: Undefined index: do in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/engine.php on line 21 Notice: Undefined index: subaction in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/engine.php on line 22 Notice: Undefined variable: catalog in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/engine.php on line 28 Notice: Undefined variable: catalog in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/engine.php on line 361 Notice: Undefined index: subaction in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/engine.php on line 482 Notice: Use of undefined constant Ymd - assumed 'Ymd' in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/modules/show.full.php on line 229 Notice: Use of undefined constant Ymd - assumed 'Ymd' in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/modules/show.full.php on line 229 Notice: Use of undefined constant Ymd - assumed 'Ymd' in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/modules/show.full.php on line 233 Notice: Use of undefined constant Ymd - assumed 'Ymd' in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/modules/show.full.php on line 233 Notice: Undefined variable: rated in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/modules/functions.php on line 158 Notice: Undefined variable: smartphone_detected in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/modules/show.full.php on line 520 Notice: Undefined variable: catalog in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/engine.php on line 641 Notice: Undefined index: header_title in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/engine.php on line 658 UKRtrip.com > Версия для печати > Найбільший острів на планеті
Третья полка :) > Забугорье > Найбільший острів на планеті

Найбільший острів на планеті


16 июня 2009. Разместил: kVitka

Найбільший острів на планетіНайбільший острів на планеті

Найбільший острів на планетіНайбільший острів на планеті 

«Леді та джентльмени, ми наближаємось до місця призначення. Прохання зайняти свої місця, пристібнути ремені безпеки та повернути сидіння в вертикальне положення. Орієнтовний час прибуття - 10:10. Дякуємо, що скористались послугами авіакомпанії Flugfélag Íslands».

  Звичайно ж, після таких слів всі пасажири кинулись до ілюмінаторів з камерами наготові. Я теж. Відкрита пелька і відкритий об’єктив, вони готові ковтати враження, якими не так вже й багато людей на планеті можуть похвалитися.

Найбільший острів на планеті Найбільший острів на планеті

Найбільший острів на планеті Найбільший острів на планеті

  Буває, додаси несвіжого молока в каву, а воно раз – і утворило на поверхні такі білі плаваючі клапті, сповіщаючи тебе про ймовірний бридкий смак такого сумнівного коктейлю. Так от, з ілюмінатора ми бачили саме такі клапті, дарма що надто білі як для молока з кавою. Пасажири з правого боку спостерігали ще й гори, оточені тими ж шматами. Не молока, льоду. Змерзлого і замерзлого океану.

  Селище Кулусук назване за іменем гори, що вітає всіх, хто з роззявленою пащею (ну або просто) сходить з трапу літака. Люди Інуїт, корінне населення Гренландії, наділяють цю гору магічними якостями, вірячи в духів, що живуть там в такому ніби кратері, утвореномку природою. «Ніби» тому, що Кулусук – не вулкан, хоча зовні схожий. Ясна річ, ходити там заборонено, не можна ж турбувати могутні створіння через дурниці....

Найбільший острів на планеті Найбільший острів на планеті

Найбільший острів на планеті Найбільший острів на планеті

  360 жителів, полярні пси (мммм,найгарніші серед собак як на мене), 1 отель, 1 супермаркет, в якому продається все – від датського какао з молоком, закритого в жестяні банки, до рушниць і сувенірів, 1 сувенірний магазин, він же офіс по купівлі квитків на прогулянку льодовим океаном, 1 церква, цвинтарів – кілька. От і все що можна знайти на цьому острівку на сході найбільшого острова планети Земля.

  Місцеві діти ненав’язливо гуляють неподалік туристів, позуючи на камеру. Інша їх зграйка розважається на кладовищі. Взагалі-то за віруваннями інуїтів, після смерті немає нічого, а отже мерців просто закопували в землю деінде. Аж поки не прийшли скандинави і не почали встановлювати свої порядки, нав’язуючи традиції християнства, зокрема і могил з хрестами. Повністю насадити чужі обряди їм таки не вдалось – і дотепер корінні гренландці не пишуть імен на могилах. Зате завжди тримають наготові ящик з фанери – домовину у викопаній ямі, адже якщо хтось помирає взимку, копати промерзлу землю практично неможливо.

Найбільший острів на планеті Найбільший острів на планеті

Найбільший острів на планеті Найбільший острів на планеті

  Наша подорож до Кулусука пролягає битим шляхом, який іноді плавно перетікає в прокопану в снігових хащах дорогу. Тих, кому важко долати відстань пішки, везуть на квадрациклах. Азіатських туристів – на джипі, вони тут затримаються на довше, тож їх – відразу в отель. Ще одна розвага по дорозі – спускатися на власній дупі з гори по снігу. Аааах, який кайф!!! І дарма що потім треба сушитися – сонячні промені, що відбиваються снігом, роблять погоду в Гренландії кращою, ніж ми мали в Рейкьявіку. Повітря має смак. Як після дощу влітку – пересичення озоном. Мені здавалося воно солодким. Може глюк, не знаю...кажуть, тут висока ймовірність міражів і всякого такого нєпанятногоJ

  Кулусук. Будиночки розташовані так, наче їх хтось згори садив на скелі – прикрашав іграшками такий собі фьйорд-ялинку. Полярні пси-гренландці мружать очі, повсідавшися на пагорбах біля будинків своїх хазяїв. Ну як домашні коти, єй-богу! Іноді перегавкуються і смішно підвивають дурними голосами. В сувенірному магазині – амулети і шаманські фігурки зі злими обличчами, вирізані з кості (думаю, з тюленя). Там же – прикраси з бісеру, шкіри білого ведмедя і знову ж таки тюленя. Повільно повземо до церкви, либлячись аборигенам, а вони – нам. Говорять англійською, принаймні трохи. Згадую Хульду, що називала гренландців «третім світом». Ага, цей третій світ ще дасть фору якому-небудь східноєвропейському селу! 

Найбільший острів на планеті Найбільший острів на планеті

Найбільший острів на планеті Найбільший острів на планеті

  Чоловік в білих чоботях, зшитих з ведмежої шкури хутром всередину, з барабаном виготовленим з ведмежого шлунка і в сонячних окулярах виходить на невеличкий п’ятачок землі над обривом. Він – один з хранителів старовинних інуїтських обрядів, пісень й іншого фольклору, що він може бути цікавий туристам, науковцям і прихильникам шаманізму.

Найбільший острів на планеті Найбільший острів на планеті

Найбільший острів на планеті Найбільший острів на планеті

...пісня про кохання місцевого ворона до гуски, що прилетіла в Гренландію з Європи...все літо вони кохали(сь), а восени прийшов час гусці повертатися додому. Ворон, будучи закоханим в неї до нестями, вирішив теж летіти. Путь через окіян неблизький і гуска іноді сідала на воду перепочити... але ворон же не вміє на воді сидіти.... Шаман співає про те, як ворон, втомлений, занурюється все глибше і глибше в холодний океан, щоб в кінці захлинутися...

.... Інший танець-пісня – битва двох воїнів. В допомогу обрано португальця з нашої групи, бо цей перфоманс має містити двох героїв. Всі сидять тихо-тихо, заворожені древньою незрозумілою мовою, ведмежим барабаном і картиною плаваючих айсбергів за спиною мага-гренландця.

А ще було полювання зі списом на тюленя (лише вдаваного) на каяках (полював місцевий умілець, ми лише споглядали) і на вибір 2 шляхи назад в аеропорт – водний і сухопутний. Перший коштував грошей – недешево, але як ми потім одне одному казали – воно було варте кожної витраченої копійки!

  Моторний човен впевнено несе нас крізь прозору блакить океану, по якому північні боги щедро розсипали чудернацькі айсберги. З відкритими ротами крутимо головою туди-сюди, фотографуючи майже неприривно. Посміхаємось одне одному. Одна фраза як канат між нами, що ми весь час його перетягуємо. Perfect day. Ідеальний день в ідеальному місці.

Найбільший острів на планеті Найбільший острів на планеті

Найбільший острів на планеті