Notice: Undefined index: dle_skin in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/print.php on line 45 Notice: Undefined variable: _SESSION in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/modules/sitelogin.php on line 49 Notice: Undefined variable: _SESSION in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/modules/sitelogin.php on line 101 Notice: Undefined index: dle_user_id in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/modules/sitelogin.php on line 116 Notice: Undefined index: do in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/engine.php on line 21 Notice: Undefined index: subaction in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/engine.php on line 22 Notice: Undefined variable: catalog in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/engine.php on line 28 Notice: Undefined variable: catalog in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/engine.php on line 361 Notice: Undefined index: subaction in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/engine.php on line 482 Notice: Use of undefined constant Ymd - assumed 'Ymd' in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/modules/show.full.php on line 229 Notice: Use of undefined constant Ymd - assumed 'Ymd' in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/modules/show.full.php on line 229 Notice: Use of undefined constant Ymd - assumed 'Ymd' in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/modules/show.full.php on line 233 Notice: Use of undefined constant Ymd - assumed 'Ymd' in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/modules/show.full.php on line 233 Notice: Undefined variable: rated in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/modules/functions.php on line 158 Notice: Undefined variable: smartphone_detected in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/modules/show.full.php on line 520 Notice: Undefined variable: catalog in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/engine.php on line 641 Notice: Undefined index: header_title in /var/www/clients/client3/web7/web/engine/engine.php on line 658 UKRtrip.com > Версия для печати > It’s Jamaica, babe!
Третья полка :) > Забугорье > It’s Jamaica, babe!

It’s Jamaica, babe!


10 июня 2010. Разместил: kVitka

It’s Jamaica, babe!

 Думаю, цю фразу можна було б зробити лейтмотивом мого триденного тріпу на цей диво-острів, захований в неймовірній блакиті Карибського моря.

 Це  там, де не існує снігу, де пісок пляжу білий, гори – блакитні, а люди – чорні, де створюють каву і ром, а ще вигадують музику і релігію, плекаючи таємні плани заволодіти світом з допомогою позитивізму і пофігізму.

 Але є й інша сторона медалі – бідність,дикуватість (якщо вимірювати поведінку аборигенів нормами, прийнятими в нашому суспільстві «цивілізованих» людей), бруд…

 Якщо ви турист, що їде в країну за сонцем, морем, позитивом і сервісом – вам в Монтіго Бей, Очо Ріос чи ще який райський куточок, де все – для гостя.

 Я ж пішла іншим шляхом – захотілося зазирнути в справжнє обличчя країни, не прикрашене й не вичищене мозолистими руками трударів туристичної галузі (ну а реальною причиною був факт народження й життя в тому самому місті одного вельми відомого дядечка, який залишив глибоку борозну за собою, йдучи просторами музики й світогляду соціуму). Тож, було обрано столицю Ямайки – Кінгстон.

 З величезного міжнародного аеропорта Орландо ми спершу прибуваєм в Монтіго Бей, де стоїмо  півгодини, беремо кілька пасажирів на борт для мандрівки в столицю. Злітна смуга аеропорту Монтіго бей розташована на березі океану – тож досить легко не помітить момент заходу на посадку – ось під нами яскраво-блакитні води тропічного моря, а за мить – асфальт полоси. Кажуть, пляжники навіть можуть бачить обличчя пасажирів літаків з берега…. Місто – просто якийсь мега-кущ – все зелено-біло-блакитне…Краса!!!

 В Кінгстонському аеропорту кондиціонери працюють на повну потужність – холодно,жах. Я тремчу – частково від холоду, частково від хвилювання. Причиною тому була деяка непевність: інформацію щодо того, чи потрібна українцям Ямайська віза, вдалось знайти лише в неофіційних джерелах, тож не було 100% гарантії. Так от, офіцер-прикордонник люб’язно проінформував мене,що віза потрібна, але видається тут же,на місці, за 20-30 американських долларів (уже точно не пам’ятаю).

  І от, час настав: віза в паспорті, торба за плечима, пригоди – попереду!

Транспорт.

 Порада: якщо ви не багатєй, запасіться парою сотень ямайських доларів(JMD) заздалегідь – мій літак приземлився близько 20ї, тож на момент виходу з аеропорту всі обмінні пункти були вже зачинені, а на таксі (здається, хотіли 35 долларів США) елементарно не було грошей. Автобусну зупинку сам не знайдеш – знаків нема ніяких, всі просто знають, де вона – тож з тут допоможе лише власний язик, як і в наступні дні екзотичної подорожі. Коштувала 1 поїздка 70 JMD. Курс: 1 USD = 88 JMD (приблизно, коливається). Рейсові автобуси – як всюди: номер+маршрут. На зупинках немає ніяких вказівників, ба навіть сидінь немає, зате є цитати з Біблії.

Маршрутки: а оце – екстрім. Номера на них не написані, всі самі знають що куди їде(ну чи питають). Народу набивається, як у нас – багато. Ціна приблизно як в рейсових автобусах: 50-100 JMD. Зупинки – деінде, треба кричать-питать. Ще є катери (я на такому діставалась на острів – на пляж). Тут дорожче рази в 2-3, але поїздка відразу купується в обидва кінці (логічно). Замість квитка дають паперовий браслетик типу як на концертах.

Куди поїхати,що поробить.

 1. Музей Боба Марлі. Власне, це його дім-студія, що зараз там проводять екскурсії. Зелено, цікаво, легендарно. Ціни на вхід: для нерезидентів 20 USD, для резидентів 500 JMD. Несправделиво, ага, та зрозуміло. Фотографувати можна лише зовні + сад, в самому будинку – ні. Є кафе і сувенірний магазин (моя мега-шапка саме звідти:). Адреса: 56 Hope Road, Kingston. З Нового міста можна дійти пішки (для фанатиків:)

2. Port Royal. Пам’ятаєте Піратів Карибського Моря? Це саме той Порт Роял і є,агаJ От тільки він абсолютно не такий як, в фільмі, бо знімали Піратів не тутL

Що є: залишки старих оборонних укріплень (Форт Чарльз), будинок, що яскраво демонструє наслідки руйнівного землетрусу 1692 року, що знищив 2/3 жителів міста і в результаті якого столицю з Порт Роял було перенесено до Кінгстона, мангові дерева (мммм, пристрасть:), музей і пристань, звідки човном можна дістатись на справжній біло піщаний райський острів-пляж.

3. Блакитні гори – Blue mountains – місце, де вирощують однойменний сорт кави,що його так полюбляють японці. Клімат там значно прохолодніший з достатньою кількістю опадів + грунт з  хорошим дренажем = ідеальні умови для вирощування кави (сорт Blue mountains, доречі, являється одним з найдорожчих і найпопулярніших у світі).

4. Саме місто – базари, вулиці, Девон Хауз (будинок першого чорношкірого мільйонера Ямайки). Можна скуштувати цукрової тростини, що рубають і чистять прямо у вас на очах (50 JMD за пакетик), багатої корисностями кокосової води (молодий зелений кокосовий горіх, обраний вами як кавун на базарі, рубають і приводять до ладу при вас, сунуть туди соломинку і вручають щасливому туристу за якісь смішні гроші, теж, здається близько 50 JMD), морепродуктів(ех,ах!), рому, пуншу, а також автентичного ямайського напою – Roots wine – «кореневого вина», яке виготовляють із сили силенної різних рослин і коренів, а для чоловіків,кажуть, воно є ще і афродізіаком ;). На смак – помірно кисле, брудно пурпурного кольору, присутній осад.

Лохотрон.

Куди б ви не пішли, над вами всюди буде висіти яскрава неонова табличка «турист». Ну,через колір шкіри і поведінку. А якщо ви ще й самотня біла туристка в Кінгстоні, то тут сам бог Джа велів принаймні спробувати вас розвести. Отже,повчальні історії.

   Лохотрон нумер раз. Йду собі вулицею, шалено роззираючись на всі боки і  кнопаю фотоапаратом все що бачу. В принципі, все класно, на мою думку. Аж тут як чортик із табакерки вискакує сердобольний мачік і з великими очима й змовницьким тоном розказує про жахливих ямайських злочинців, що за рогом кожної вулиці чатують на отаких нєжних фіялок як я, щоб вбити-пограбувати-згвалтувати. А тому саме він, спаситель і герой, буде моїм провідником на небезпечних вулицях столиці Ямайки. Ну я намагаюся  белькотати щось про те, що й сама впораюсь, але позбутись супермена нелегко. Поміж іншим, ямаєць  говорить про те, що йому  потрібно купити картку поповнення для телефону, пропонує мені теж купить – а я ж тут всього на вікенд, так що і не треба наче ні тіліпон ні картка.  Отак ми йдемо-гуляємо, як помічаю на базарі, продають цукрову тростину, яку я просто не можу оминути увагою, тож витягаю гроші щоб купить пакуночок. Захисник незайманих туристок тим часом про щось емоційно домовляється з продавщицею тих самих карток поповнення телефону, аж тут каже мені ультимативним тоном, щоб заплатила їй за картку, яку він собі купує. Ну я дєвучька проста і на жарі не дуже сообразітєльна, тож просто вирячила очі і запитала «а чому я маю платить?»  - «А тобі що, шкода грошей?» Нє, ну а шо? Жадіна-говядіна якась, тьху! Коли я забрала свій пакунок з цукровими деревцями й ображено насупившись покрокувала звідти геть, спаситель-визволитель непомітно злився з натовпом і розтанув в ньому безслідно, залишивши мене на поталу жахам кінгстонських базарів.

   Вимагатєльство нумер 2. Схожа історія, на вулиці гарненький растаманчик не дуже нав’язливо цікавиться, чи не потрібен мені ямайський бойфренд. Відповідь, що в мене вже є ісландський, його не засмучує – от і добре, люблю легких людей J В принципі, залицяння для ямайців  є так само природнім, як і сказати «здрастє» - всі кому не лінь (а не лінь власне всім) набиваються в друзі-коханці-чоловіки-отци дітей-хазяєва псів. От і йдемо ми, він розказує про растафарі і дреди з травою, Боба і життя Кінгстона, а я  - про плани щодо відвідання Порта Ройял і пляжу. Новий знайомий настійно бажає мене супроводжувати і спротив тут марний. Нє, ну я відмовлялась як могла, ще й сказала,що грошей в мене дуже мало і є лише на автобуси  і їжу з супермаркета (що було чистою правдою – бюджет  був дууууже обмеженим, балансувала на грані). Але мабуть він не повірив, будучи в полоні стереотипу «білий турист -  грошовитий турист». Отак ми і дійшли до того ж базару що фігурує в попередній історії, тут растаман тягне мене в місцеву маршрутку без будь яких табличок-номерів маршруту чи взагалі будь-якого шансу зрозуміти що куди почьом їде. Шансів втекти не було, та й екзотика,агаJ Двері закриті наполовину, народ галдить, на мене, єдину білу в цій комуні, коситься, на ходу застрибує-вистрибує….дещо схоже на нашу маршрутку, але екзотичніше на порядок. Та не обдурив, дісталися до центру міста неушкодженими, де ще мені була організована міні екскурсія з натяками на ресторани-таксі-на-пляж-розваги. На слабке белькотіння про відсутність фінансів на таке щастя не звернув уваги. Ну і сам лох, я  попереджала. Кульмінація екскурсії відома – я мала віддячити за екскурсію (інформативну і цікаву, тут маю визнати). І знов кажу,що попереджала про обмеженість грошей і про те що платить ні за що не буду, адже не просила цього всього,ба навіть активно відмовлялась. Зійшлися на оплаті його проїзду назад, в точку відправлення. Відкупилась малою кров’ю :D

Були всякі ще інші, хто пропонував купити диски з власними піснями, сфотографуватися на пам’ять (охоронець президентської резиденції!!!), найперший знайомець просто розказав про можливі варіанти нічних розваг – клуби, дискотеки, а ще виявив неабияке знання географії, вразивши мене тим, що знає Україну, де вона є і навіть хто президент! Здається, він був найщирішим з усіх супутників (але теж набивався в бойфренди:)

Резюме: неймовірно колоритно, але треба бути налаштованим позитивно. Ханжам не підійде – вони побачать убогість і бруд. Тож пакуйте купальники і панами, гроші і сонцезахисні окуляри, фотоапарат a, найголовніше – космополітизм – і гайда на нежурнальні  Кариби досліджувати світ!

P.S. летіла ними http://www.airjamaica.com/  - тарифи непогані. Щодо готелю – перелопатила силу силенну сайтів, поки знайшла щось не дуже дороге. Умови були ой-ой-ой, зате дешево і в хорошому районіJ Рекомендую списатися з готелем заздалегідь, обговорити ціни – можна спробувати торгуватись, в мене вийшло.

P.P.S. А в неділю, коли проїжджаєш в автобусі повз церкву, можна почути звідти хоровий спів і побачити чепурних темношкірих леді в білосніжних чи бузкових костюмчиках з дітьми в таких же суконьках, що йдуть на службу....а ще в тому таки автобусі можна вловити запах смаленого гашишу....


It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!

It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!

It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!

It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!

It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!

It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!