Логин: Пароль:
Регистрация на сайте   | Забыли пароль?
навигация по сайту
открыть все | закрыть все

Форум
Фотогалерея
Видеогалерея
О нас
Популярные теги

Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

Показать все теги
Последнее с форума
Не все дома??? - Давай сюда!!! Едем в Бородянку 32 drozcankaya0
Прекрасное далеко Шешоры 2009 18 asharesendez48
Прекрасное далеко Масленица 2010 37 asharesendez48
Прекрасное далеко Фестивали на лето 50 asharesendez48
Новости сайта Почта @ukrtrip.com 4 asharesendez48
Новости сайта Ах свадьба…свадьба пела и плясала 46 asharesendez48
Новости сайта Диверсии Киевэнерго 9 asharesendez48
Гостиницы Львов, где остановиться 3 asharesendez48
Земля слухами полнится Ты турист? Проверь свои знания! 4 ladychoo56
Земля слухами полнится Ссылочки 31 rapisgood
ПОЛЕЗНОЕ

Кто на сайте
Сейчас на сайте:
Пользователей: 0
Отсутствуют.

Роботов: 0
Отсутствуют.

Гостей: 1
Всех: 1

Последние 10
пользователей
Alenka Ganka
kipish Lyalya
Milka Pulya
Slava Tosha
Оленка Пархом

Друзья
     Якщо зламався мобільний порадить УкрТріп - кращий сервіс

     Black Linux Блог

 

Обмен ссылками
Информация

Главная страница » Забугорье » It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!
Забугорье

It’s Jamaica, babe!

 Думаю, цю фразу можна було б зробити лейтмотивом мого триденного тріпу на цей диво-острів, захований в неймовірній блакиті Карибського моря.

 Це  там, де не існує снігу, де пісок пляжу білий, гори – блакитні, а люди – чорні, де створюють каву і ром, а ще вигадують музику і релігію, плекаючи таємні плани заволодіти світом з допомогою позитивізму і пофігізму.

 Але є й інша сторона медалі – бідність,дикуватість (якщо вимірювати поведінку аборигенів нормами, прийнятими в нашому суспільстві «цивілізованих» людей), бруд…

 Якщо ви турист, що їде в країну за сонцем, морем, позитивом і сервісом – вам в Монтіго Бей, Очо Ріос чи ще який райський куточок, де все – для гостя.

 Я ж пішла іншим шляхом – захотілося зазирнути в справжнє обличчя країни, не прикрашене й не вичищене мозолистими руками трударів туристичної галузі (ну а реальною причиною був факт народження й життя в тому самому місті одного вельми відомого дядечка, який залишив глибоку борозну за собою, йдучи просторами музики й світогляду соціуму). Тож, було обрано столицю Ямайки – Кінгстон.

 З величезного міжнародного аеропорта Орландо ми спершу прибуваєм в Монтіго Бей, де стоїмо  півгодини, беремо кілька пасажирів на борт для мандрівки в столицю. Злітна смуга аеропорту Монтіго бей розташована на березі океану – тож досить легко не помітить момент заходу на посадку – ось під нами яскраво-блакитні води тропічного моря, а за мить – асфальт полоси. Кажуть, пляжники навіть можуть бачить обличчя пасажирів літаків з берега…. Місто – просто якийсь мега-кущ – все зелено-біло-блакитне…Краса!!!

 В Кінгстонському аеропорту кондиціонери працюють на повну потужність – холодно,жах. Я тремчу – частково від холоду, частково від хвилювання. Причиною тому була деяка непевність: інформацію щодо того, чи потрібна українцям Ямайська віза, вдалось знайти лише в неофіційних джерелах, тож не було 100% гарантії. Так от, офіцер-прикордонник люб’язно проінформував мене,що віза потрібна, але видається тут же,на місці, за 20-30 американських долларів (уже точно не пам’ятаю).

  І от, час настав: віза в паспорті, торба за плечима, пригоди – попереду!

Транспорт.

 Порада: якщо ви не багатєй, запасіться парою сотень ямайських доларів(JMD) заздалегідь – мій літак приземлився близько 20ї, тож на момент виходу з аеропорту всі обмінні пункти були вже зачинені, а на таксі (здається, хотіли 35 долларів США) елементарно не було грошей. Автобусну зупинку сам не знайдеш – знаків нема ніяких, всі просто знають, де вона – тож з тут допоможе лише власний язик, як і в наступні дні екзотичної подорожі. Коштувала 1 поїздка 70 JMD. Курс: 1 USD = 88 JMD (приблизно, коливається). Рейсові автобуси – як всюди: номер+маршрут. На зупинках немає ніяких вказівників, ба навіть сидінь немає, зате є цитати з Біблії.

Маршрутки: а оце – екстрім. Номера на них не написані, всі самі знають що куди їде(ну чи питають). Народу набивається, як у нас – багато. Ціна приблизно як в рейсових автобусах: 50-100 JMD. Зупинки – деінде, треба кричать-питать. Ще є катери (я на такому діставалась на острів – на пляж). Тут дорожче рази в 2-3, але поїздка відразу купується в обидва кінці (логічно). Замість квитка дають паперовий браслетик типу як на концертах.

Куди поїхати,що поробить.

 1. Музей Боба Марлі. Власне, це його дім-студія, що зараз там проводять екскурсії. Зелено, цікаво, легендарно. Ціни на вхід: для нерезидентів 20 USD, для резидентів 500 JMD. Несправделиво, ага, та зрозуміло. Фотографувати можна лише зовні + сад, в самому будинку – ні. Є кафе і сувенірний магазин (моя мега-шапка саме звідти:). Адреса: 56 Hope Road, Kingston. З Нового міста можна дійти пішки (для фанатиків:)

2. Port Royal. Пам’ятаєте Піратів Карибського Моря? Це саме той Порт Роял і є,агаJ От тільки він абсолютно не такий як, в фільмі, бо знімали Піратів не тутL

Що є: залишки старих оборонних укріплень (Форт Чарльз), будинок, що яскраво демонструє наслідки руйнівного землетрусу 1692 року, що знищив 2/3 жителів міста і в результаті якого столицю з Порт Роял було перенесено до Кінгстона, мангові дерева (мммм, пристрасть:), музей і пристань, звідки човном можна дістатись на справжній біло піщаний райський острів-пляж.

3. Блакитні гори – Blue mountains – місце, де вирощують однойменний сорт кави,що його так полюбляють японці. Клімат там значно прохолодніший з достатньою кількістю опадів + грунт з  хорошим дренажем = ідеальні умови для вирощування кави (сорт Blue mountains, доречі, являється одним з найдорожчих і найпопулярніших у світі).

4. Саме місто – базари, вулиці, Девон Хауз (будинок першого чорношкірого мільйонера Ямайки). Можна скуштувати цукрової тростини, що рубають і чистять прямо у вас на очах (50 JMD за пакетик), багатої корисностями кокосової води (молодий зелений кокосовий горіх, обраний вами як кавун на базарі, рубають і приводять до ладу при вас, сунуть туди соломинку і вручають щасливому туристу за якісь смішні гроші, теж, здається близько 50 JMD), морепродуктів(ех,ах!), рому, пуншу, а також автентичного ямайського напою – Roots wine – «кореневого вина», яке виготовляють із сили силенної різних рослин і коренів, а для чоловіків,кажуть, воно є ще і афродізіаком ;). На смак – помірно кисле, брудно пурпурного кольору, присутній осад.

Лохотрон.

Куди б ви не пішли, над вами всюди буде висіти яскрава неонова табличка «турист». Ну,через колір шкіри і поведінку. А якщо ви ще й самотня біла туристка в Кінгстоні, то тут сам бог Джа велів принаймні спробувати вас розвести. Отже,повчальні історії.

   Лохотрон нумер раз. Йду собі вулицею, шалено роззираючись на всі боки і  кнопаю фотоапаратом все що бачу. В принципі, все класно, на мою думку. Аж тут як чортик із табакерки вискакує сердобольний мачік і з великими очима й змовницьким тоном розказує про жахливих ямайських злочинців, що за рогом кожної вулиці чатують на отаких нєжних фіялок як я, щоб вбити-пограбувати-згвалтувати. А тому саме він, спаситель і герой, буде моїм провідником на небезпечних вулицях столиці Ямайки. Ну я намагаюся  белькотати щось про те, що й сама впораюсь, але позбутись супермена нелегко. Поміж іншим, ямаєць  говорить про те, що йому  потрібно купити картку поповнення для телефону, пропонує мені теж купить – а я ж тут всього на вікенд, так що і не треба наче ні тіліпон ні картка.  Отак ми йдемо-гуляємо, як помічаю на базарі, продають цукрову тростину, яку я просто не можу оминути увагою, тож витягаю гроші щоб купить пакуночок. Захисник незайманих туристок тим часом про щось емоційно домовляється з продавщицею тих самих карток поповнення телефону, аж тут каже мені ультимативним тоном, щоб заплатила їй за картку, яку він собі купує. Ну я дєвучька проста і на жарі не дуже сообразітєльна, тож просто вирячила очі і запитала «а чому я маю платить?»  - «А тобі що, шкода грошей?» Нє, ну а шо? Жадіна-говядіна якась, тьху! Коли я забрала свій пакунок з цукровими деревцями й ображено насупившись покрокувала звідти геть, спаситель-визволитель непомітно злився з натовпом і розтанув в ньому безслідно, залишивши мене на поталу жахам кінгстонських базарів.

   Вимагатєльство нумер 2. Схожа історія, на вулиці гарненький растаманчик не дуже нав’язливо цікавиться, чи не потрібен мені ямайський бойфренд. Відповідь, що в мене вже є ісландський, його не засмучує – от і добре, люблю легких людей J В принципі, залицяння для ямайців  є так само природнім, як і сказати «здрастє» - всі кому не лінь (а не лінь власне всім) набиваються в друзі-коханці-чоловіки-отци дітей-хазяєва псів. От і йдемо ми, він розказує про растафарі і дреди з травою, Боба і життя Кінгстона, а я  - про плани щодо відвідання Порта Ройял і пляжу. Новий знайомий настійно бажає мене супроводжувати і спротив тут марний. Нє, ну я відмовлялась як могла, ще й сказала,що грошей в мене дуже мало і є лише на автобуси  і їжу з супермаркета (що було чистою правдою – бюджет  був дууууже обмеженим, балансувала на грані). Але мабуть він не повірив, будучи в полоні стереотипу «білий турист -  грошовитий турист». Отак ми і дійшли до того ж базару що фігурує в попередній історії, тут растаман тягне мене в місцеву маршрутку без будь яких табличок-номерів маршруту чи взагалі будь-якого шансу зрозуміти що куди почьом їде. Шансів втекти не було, та й екзотика,агаJ Двері закриті наполовину, народ галдить, на мене, єдину білу в цій комуні, коситься, на ходу застрибує-вистрибує….дещо схоже на нашу маршрутку, але екзотичніше на порядок. Та не обдурив, дісталися до центру міста неушкодженими, де ще мені була організована міні екскурсія з натяками на ресторани-таксі-на-пляж-розваги. На слабке белькотіння про відсутність фінансів на таке щастя не звернув уваги. Ну і сам лох, я  попереджала. Кульмінація екскурсії відома – я мала віддячити за екскурсію (інформативну і цікаву, тут маю визнати). І знов кажу,що попереджала про обмеженість грошей і про те що платить ні за що не буду, адже не просила цього всього,ба навіть активно відмовлялась. Зійшлися на оплаті його проїзду назад, в точку відправлення. Відкупилась малою кров’ю :D

Були всякі ще інші, хто пропонував купити диски з власними піснями, сфотографуватися на пам’ять (охоронець президентської резиденції!!!), найперший знайомець просто розказав про можливі варіанти нічних розваг – клуби, дискотеки, а ще виявив неабияке знання географії, вразивши мене тим, що знає Україну, де вона є і навіть хто президент! Здається, він був найщирішим з усіх супутників (але теж набивався в бойфренди:)

Резюме: неймовірно колоритно, але треба бути налаштованим позитивно. Ханжам не підійде – вони побачать убогість і бруд. Тож пакуйте купальники і панами, гроші і сонцезахисні окуляри, фотоапарат a, найголовніше – космополітизм – і гайда на нежурнальні  Кариби досліджувати світ!

P.S. летіла ними http://www.airjamaica.com/  - тарифи непогані. Щодо готелю – перелопатила силу силенну сайтів, поки знайшла щось не дуже дороге. Умови були ой-ой-ой, зате дешево і в хорошому районіJ Рекомендую списатися з готелем заздалегідь, обговорити ціни – можна спробувати торгуватись, в мене вийшло.

P.P.S. А в неділю, коли проїжджаєш в автобусі повз церкву, можна почути звідти хоровий спів і побачити чепурних темношкірих леді в білосніжних чи бузкових костюмчиках з дітьми в таких же суконьках, що йдуть на службу....а ще в тому таки автобусі можна вловити запах смаленого гашишу....


It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!

It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!

It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!

It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!

It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!

It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!
It’s Jamaica, babe!It’s Jamaica, babe!

 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
10 июня 2010 | Автор: kVitka| Просмотров: 1439 <напечатать>
 (голосов: 7)
№1, написал: Оленка, 10 июня 2010 10:39
Группа: Команда UKRtrip
Регистрация: 18.10.2006 Новостей: 9
Комментариев: 53
ICQ: 347491086
Экзотика самая что не на есть!!!!! Да мне бы одной было бы стремновато))))
     
№2, написал: Mary Reed, 10 июня 2010 12:16
Группа: Друзья
Регистрация: 17.03.2007 Новостей: 10
Комментариев: 50
ICQ: 470824851
зацікавив отой дивний зелений фрукт, на грецький горіх схожий.
я б, мабуть, не ризикнула сама в таку далеку і незрозумілу мені країну поїхати, так що *десять* за відвагу ;)
     
№3, написал: Milka, 11 июня 2010 00:31
Группа: Администраторы
Регистрация: 5.06.2006 Новостей: 89
Комментариев: 84
ICQ: 140814
Да, Вик, я опять просто в шоке от того, куда тебя постоянно заносит! Тут некоторых сложно вытащить во Львов группой, а тут одна хрупкая девушка - и на Ямайку!!! Восхищаюсь! Действительно, очень колоритное и интересное местечко. Интересно было послушать рассказ из первых уст ))
Туризм - это переноска немалых тяжестей, на немалые расстояния, в свободное от работы время, за немалые деньги.
     
№4, написал: kVitka, 11 июня 2010 18:10
Группа: Журналисты
Регистрация: 27.06.2006 Новостей: 19
Комментариев: 98
ICQ: --
Дякую всім за відгуки:)
Катюш, велкам в гості на купу фото і розповідей:) *але попереджаю: їх надто багато, доведеться погостювать пару днів, поки все передивиться-переслухать lol *
Mary Reed, а от ти не вгадаєш що то за фрукт, хоча його всі знають...Це манго!
А щодо ризику туди дьорнуть - було стрьомно, але жага до пригод перемогла, коли б ще довелось побачити такі далекі від нас місця
Щастя для всіх! Задарма! І нехай ніхто не піде ображеним...
     
№5, написал: Milka, 12 июня 2010 10:31
Группа: Администраторы
Регистрация: 5.06.2006 Новостей: 89
Комментариев: 84
ICQ: 140814
Цитата: kVitka
Дякую всім за відгуки:)Катюш, велкам в гості на купу фото і розповідей:) *але попереджаю: їх надто багато, доведеться погостювать пару днів, поки все передивиться-переслухать *

Ой, даже не знаю, что интереснее - смотреть Travel или прийти к тебе в гости )))) Спасибо за приглашение - как только появится свободная минутка, обязательно приеду. Вот только будешь ли ты в Украине в это время? wink
Туризм - это переноска немалых тяжестей, на немалые расстояния, в свободное от работы время, за немалые деньги.
     
№6, написал: kVitka, 12 июня 2010 18:58
Группа: Журналисты
Регистрация: 27.06.2006 Новостей: 19
Комментариев: 98
ICQ: --
Ггг,полестила:))))) А взагалі я б не відмовилась просто в кафешці якось на чай-каву вибраться, а якщо цікаво - в мене є друкований фотоальбом з видами Ісландії (гарна якість,доречі) і лептоп мобільний з усім іншим.... До наступної зими я живу в Києві, за деяким виключенням відпусток.....так що всі велкам:)

ЗІ: соррі за флуд
Щастя для всіх! Задарма! І нехай ніхто не піде ображеним...