Третья полка :) > Запорожская область > Запорізький дуб

Запорізький дуб


17 мая 2007. Разместил: Fil
Знаходиться ця пам'ятка історії в Запоріжжі на о-ві Хортиця. Можно доїхати прямо з вокзалу на маршрутному таксі. Зупинки від кінцевої і до кінцевої, тому не прогавите це точно! Але ось номер маршрутки я нажаль забула, отож на місці будете питати.

Запорізький дуб      Запорізький дуб      

  Усіх подорожуючих це місце зустрічає от такими Бабами! Їх в Запоріжжі досить багато, можна сказати, що це місцева візитниця. (До речі в Києві вони також красуються біля історичного музею на Андріївському узвозі) судячи по формам ці Баби досить давні :)

Запорізький дуб         Запорізький дуб  

    Далі дуже гарна церква Покрови Богородиці - вона побудована на кошти місцевого населення, про що свідчать таблички на ній! Церква невелика, але дуже симпатична. Далі іде камінь де вказано, що за старовинний дуб стоїть перед очі. З нього ми дізнаємось, що дуб: "Унікальна пам'ятка первісних дубових лісів Придніпров'я  Висота - 36 м,  діаметр крони 63 м, довжина окружності 6 м і 23 см, вік древа 600-700 років"!!! Ось такий велетень!

Запорізький дуб    Запорізький дуб  

     Дуб дійсно величний і гарний, недалеко знаходиться ресторан, до якого ми не завітали, бо було обмаль часу, але для всіх бажаючих можна посидіти, хоча про ціни не знаємо.

Запорізький дуб    Запорізький дуб

     Цей дуб майже повністю голий, його з усіх сторін підтримують спеціальні кріплення - тому вигляд він має чудернацький :) На ньому залишилось живим лише одна гілочка - лише через неї дуб має ще живий  вигляд, але пам'ятайте він дуже старий, отже скільки протримається - невідомо. Сподіваюсь стільки ж років :)

Запорізький дуб Запорізький дуб    

     І точно не змогли втриматись, щоб не осідлати цього коника, прокричавши щось на зразок "Е-ГЕ-ГЕЙ"

Запорізький дуб