Третья полка :) > Львовская область > Околицями Львову

Околицями Львову


3 октября 2006. Разместил: BBC

Околицями Львову Старе Село… Почалося все з Італійського подвір’я, що на площі Ринок. Зараз там симпатичне кафе у вигляді однієї барної стійки та столиків, що розкидані в радіусі метрів десяти. Саме подвір’я було інкрустоване виставкою жіночих фото, неначе якийсь обком портретами великих діячів Партії. Хоча, виглядало все дуже симпатично.

 

Було велике бажання послухати живу музику у виконанні трьох молодих музикантів, проте довелось спостерігати чергове весілля. Весіль, до речі, в той день у Львові було з декілька десятків. Молодята спокійнісінько пили львівську каву на фоні організованих юрб німців та поляків, що одна за одною, окуповували подвір’я, як якийсь важливий туристичний плацдарм. І на фоні цих подій, сюди заходили парочки   типу нас, яким не впадло заплатити по 50 коп. за вхід щоб скуштувати не самої дешевої кави у центрі Львову. Броунівський рух офіціантів поміж столиків вселяв життя в цю суміш людей і білосніжних колон та арок.

 

Околицями Львову Зробивши пару стандартних фото та насмоктавшись кави з Bailey’s, ми почвалали далі… Шукати якийсь загадковий ДСК, звідки відправляються маршрутки на Старе Село. До речі, Старе Село з його замком здались мені білою плямою в туристичних пізнаннях львів’ян. Лише двоє, з усіх, опитаних нами, згадали як туди їхати.

 

Отже, покружлявши вулицями 750-річного міста на трамваї №1, ми дісталися вулиці Зеленої, звідки на рогатому представнику львівського громадського транспорту прителіпались до автостанції. Скажу зразу, до ДСК краще добиратись маршруткою – і швидше і не так геморойно їхати.

 

Околицями Львову Автостанція живе в своєму окремому часовому поясі. Швидкість і напрям зміни часу залежить від зміни магнітних полів в туманності Андромеди та настрою водія маршрутки. …Нарешті рушили!

 

Сихів видався окремою цивілізацією міста. Хоча, з іншого боку, нормальний спальний район, така собі львівська Борщагівка. От що не кажіть, а люди у Львові добріші і чемніші ніж в столиці. Якби не водій і пасажири, то перевіряли б ми міць наших підошов та нервів. Якщо будете їхати до замку, не виходьте біля першої таблички «Старе Село», кілометрів через п’ять-сім буде інша – от вона вам і потрібна. Отже, покинувши черево мікроавтобуса, повертаємо праворуч і рушаємо по асфальтованій дорозі під кримську музику реггі. Після першого кілометру пройденого шляху з’явилась логічна думка – спіймати попутку, що пролітали повз нас кожні 5 хвилин… Нехай живе і славиться у віках автостоп в Україні!!! Як виявилось, від траси до самого села кілометра з три буде точно.

 

Околицями Львову Ну ось, його вже видно! Високі стіни з п’ятиповерхову сталінку, обвітрена руда цегла… Все нагадувало казкового кам’яного велетня, що заблукав у місцевих краях на шляху в якусь там Вестфалію років з 300 тому.

 

Людські городи підступають прямо під мури старовинної будівлі. Особливо прикольно контрастують собача будка, антена на даху з товстелезними стінами і отворами для стрільби з пушок. Кажуть, на цій землі колись проходили лицарські турніри. Зараз вона віддана в довгострокову оренду місцевим будякам та курям. Де-не-де, на стінах стародавніх мурів проступають фарбою знання ділової англійської мови та залишки інтелекту яскравих представників місцевої молоді. Посеред майдану, оточеного напівзруйнованими стінами стоїть дерев’яна сцена. На ній зібрався чималий гурт дівчаток років 13-ти. Певно, відроджується у нас пластунський рух. А замок вражає своїми розмірами та силою духу. З’являється відчуття, що кожна цеглина дивиться на тебе своїми невидимими очима. На території стародавньої фортеці можна було б розробляти родовище романтизму! Замок, певне, діє як величезний магніт, що понатягував до себе цього добра видимо-невидимо, а тепер віддає своїм відвідувачам. Для того, щоб відчути це, потрібно налаштувати душу на ту ж FM-хвилю, на якій старосільський замок запускає свої енергетичні імпульси в космос. Земля на задньому дворі замку настільки просотана цим романтичним настроєм, що ми, не маючи сил опиратись їй попадали на траву. Лише час від часу, проїжджаючий товарняк виривав нас з цього солодкого Бермудського трикутника.

 

Околицями Львову Нарешті, вдосталь награвшись нами, замок відпускає нас зігрітись в місцеве кафе. Довідавшись про розклад автобусів та електричок, ми пішли пити чай з лимоном. Дивно, але почуття пофігізму та любові до ближнього не покидало нас і тут… Час спливав, потрібно було їхати назад до Львову. Вирішили випробувати місцеву електричку.

 

Замок стояв на своєму місці проводжав нас. Час та війни повигризали з його стін шматки історії, але робило його ще прекраснішим… Обравши рейки та шпали замість дороги, ми попрямували до залізничної станції.

 

Околицями Львову Внутрішній світ електрички повернув нас на Землю. З’явилось відчуття, що відбувається загальна мобілізація Львівської області. Було тіснувато та душно, проте mp3-плеєр врятував ситуацію. Через пару хвилин вся ця купа людських організмів, поглинутих металевою зміюкою, потягнулась в напрямку Львову. А замок стояв собі на самому перехресті доріг Старого Села неначе сивий сторож, окутаний легендами. Нас одразу ж огорнуло бажання повернутись сюди, а електричка вистукувала свою пісню…

 

Нарешті, львівський вокзал, весь пронизаний звуками життя. Поспішаємо відвідати костел святої Ольги та Єлизавети, і, як завжди, запізнюємося. Отож, зробивши невелику прогулянку вечірнім містом, ми завітали на вулицю Галицьку в «Де Манджаро» випити кухоль «Львівського». Нам залишалось, як завжди, зробити марш-кидок до вокзалу, бо кожного разу дике бажання прогулятись вуличками міста Лева ще хоч пару хвилин переважує страх запізнитися на поїзд. Затарившись на привокзальній площі «Львівським» для друзів, ми почвалали до нашого потягу. Вже, сидячи, на ліжку в купе розумієш, що ти щойно був у якійсь гарній казці, куди хочеться повертатися ще і ще…